Gib deklaracije – razglašanje
V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog. Ta je bila v začetku pri Bogu. (Jn 1,1-2)
Razglašanje Božje besede je zakoreninjeno v današnji molitvi Kristjanov. Po slovarju razglasiti pomeni nekaj povedati ali izjaviti. Če rečem »kuhal bom«, je to izjava. V tem smislu lahko rečemo, da ves čas razglašamo stvari.
Mi ljudje iz nič ne moremo nič ustvariti, Bog pa lahko. Ko nekaj že obstaja v nevidnem duhovnem svetu, to prenesemo v naš naravni svet z besedami, ki jih izgovarjamo. Saj blagoslovi že obstajajo v nevidnem duhovnem svetu imenovanem »nebeški kraji«. Ti lahko vključuje Božjo navzočnost, veselje, mir, svobodo, avtoriteto, zdravljenje itd. Sveto pismo tudi v (Ef 2,6) pravi, da sedimo v nebeških krajih v Kristusu Jezusu. To pomeni, da imamo oblast, prisotnost in zmago, ker smo v Kristusu. S svojimi besedami, ki jih tako podkrepljene z gibom izjave lahko spremenimo v realnost v lastnem življenju, vplivamo na svoje okolje, spremenimo svoje okoliščine in povzročimo čudeže, ki jih potrebujemo z besedami, ki jih govorimo in dejanjem, ki jih naredimo.
Resnica je, da imajo besede moč, a le v smislu, da lahko gradijo, dvigujejo in spodbujajo. Hkrati pa lahko povzročijo škodo, ranijo in prinesejo uničenje, če jih ne uporabljamo pametno. (Ps 141,4; Ef 4,29; Tit 3,2)
Zelo pomembno je, da se sovražniku zoperstavimo z Božjo Besedo, da razglašamo, deklariramo Božjo besedo, ki je od Boga in ima moč, oznanjamo Božjo odredbo, ne lastno. Drugim moramo povedati, kaj je rekel Bog in to lahko potrdimo tudi z gibom deklaracije. (Ps 2,7; Rim 4,17)
Da bi se preoblikovali s prenovo našega uma (Rim 12), moramo svoje misli namenoma uskladiti z resnico. Način razmišljanja lahko spremenimo tako, da najprej spremenimo način izražanja! V (Jl 4,10) piše: …kdor je šibak, naj reče: »Junak sem!«
Resnica o tem, kdo Bog pravi, da smo, je veliko večja od naše trenutne šibkosti. Ali je laž, če trdimo, da smo močni, medtem ko trenutno kažemo šibkost? Ne, jablana je še vedno jablana, tudi če ni obrodila. Ko o sebi govorimo Božjo resnico, začnemo sredi težkih situacij razmišljati kot On. To ustvarja močno kulturo prepričanja v nas, ki bo vlila življenje v okolje okoli nas.
Temelji razglašanja:
Vera, da se bo to, kar deklariraš, citiraš, razglašaš zgodilo, je pomemben vidik teologije, ki stoji za razglasitvijo. Posledično bodo zagovorniki Besede vere pogosto poudarjajo del tega verza »verjame v to, kar pravi«. Vendar Jezus te besede začne z besedami »imejte vero v Boga!« V bistvu Kristus uporablja to analogijo, da spodbudi učence, naj pristopijo k molitvi z vero. Svoje znanje uči, da je zelo pomembna sestavina molitve. Vera ni orodje za manipulacijo z Bogom, ampak drži zaupanja in zanašanja nanj. To bi moralo biti zakoreninjeno v našem odnosu z Bogom, ne v formulah ali tehnikah.
Prav tako je pomembno, da za vse, kar prosimo in prosimo, verjamemo, da smo že prejeli, in se bo zgodilo. Prav tako beremo v (1Jn 5,14-15): In to je zaupnost, ki jo imamo z njim: on nas usliši, kadar ga prosimo po njegovi volji. In če vemo, da nas v vsem posluša, za kar koli ga prosimo, tudi vemo, da že imamo, kar smo ga prosili. To kaže, da čeprav je zelo pomembno, Božja volja prevlada nad vsemi. Naša naloga je torej, da naše molitve uskladimo z Božjo voljo in hkrati verjamemo, da bodo uslišane, ter zaupamo v njegovo modrost in pravi čas.
Vse deklaracije morajo biti izrečene v skladu z Božjo voljo, sicer bomo lahko razočarani. Božja volja je, da svoje življenje izročimo Bogu in se popolnoma prepustimo njegovemu vodstvu. čeprav več obstaja kot 100 bibličnih deklaracij, večkrat prosimo kot deklariramo. Molitev je za Kristjana kot kisik, lahko pa začnemo tudi oboje skupaj. Da deklaracijo potrdimo, izvedemo gib deklaracije, a da bi bila učinkovita, je treba storiti poslušno, z uporabo ustreznih besed predvsem s pravim odnosom.
V Svetem pismu najdemo različne biblične izjave:
deklaracija o tem, kdo sem v Kristusu,
izjava o Božji zaščiti,
izjava o tem kdo Bog je,
deklaracija nad našo situacijo – delujemo v ljubezni, (Ps 94)
deklaracija za naše zdravje, zakon, odrešitev oz. rešitev, finance,
deklaracija nad nami, za Božje vodstvo.
Splošni primer deklaracije je zapisan v Svetem pismu v (Iz 40,29) in pravi: Omagujočemu daje moč, onemoglemu ohranja vzdržljivost. Soglašamo z vami, da božja moč vstane v vas in prenovi vašo moč – duha, duše in telesa. Molimo za svobodo v vašem umu, da bi razmišljali o Božjih mislih, in za svobodo v vašem duhu, da bi spoznali Božje poti. V skladu s (Ps 23) prosim, da vam Bog povrne dušo in da sledite njegovemu vodstvu v kraju zelenih pašnikov in mirnih voda v Jezusovem imenu.
Nekaj primerovacije deklaracije najdemo tudi v pesmi SUŽENJ NISEM VEČ:
https://www.youtube.com/watch?v=WRmjlIe9uZE
Bog daje svojo besedo in ko mi damo glas njegovi besedi, se sprosti aktivnost angelov, da se njegova beseda uresniči. To potrjuje tudi Sveto pismo v (Ps 68,11-13). »Tvoja čreda je v njej prebivala, v svoji dobroti si jo pripravil ubožcu, o Bog. Gospod daje besedo, glasnic je velika vojska. Kralji vojska bežijo, bežijo, a prisrčna iz hiše deli plen. Z drugimi besedami, Bog je dal besedo, velika družba vernikov jo je oznanjala. Sovražne vojske bežijo in njihovo blago je izropano.
Pred kratkim sem slišal pričevanje pastorja, ki je imel vizijo. Več tisoč bojevitih angelov je poslanih na zemljo, da bi pomagali cerkvi prinesti žetev v zadnjem času in razodeti Božjo slavo na zemlji. Opazil je, da imajo ti angeli loke, av lokih ne puščic. Gospod mu je rekel, da ko z avtoriteto oznanjamo Božjo besedo, damo puščice v njihove loke, ki jih bodo izstrelili po vsej zemlji, da bi na zemljo prinesli prebujenje v zadnjem času.
V (Heb 1,14) piše, da so Gospodovi angeli duhovi, ki opravljajo službo in so poslani, da strežejo zaradi tistih, ki bodo dediči odrešenja. Delovanje Gospodovih angelov se aktivira z besedami, ki jih izjavljamo!
V (Iz 51,16) beremo:« Svoje besede sem položil v tvoja usta, skril sem te v senco svoje roke, da bi vsadil nebo in utemeljil zemljo ter rekel Sionu: »Ti si moje ljudstvo!« Z deklariranjem besed, ki nam jih Bog polaga v usta, sejemo seme v nebesa in nekaj se vzpostavlja na zemlji! Pravzaprav lahko z izgovarjanjem besed, ki nam jih Bog položi v usta, posadimo nebeško kraljestvo v naše zemeljsko.
Drug svetopisemski stavek, ki to potrjuje, je (Mt 6,10), ko je Jezus učil svoje učence moliti in reči: »Pridi tvoje kraljestvo. Zgodi se tvoja volja kakor v nebesih tako na zemlji.« V izvirnem grškem jeziku je to izjava in ne prošnja. Pravzaprav se glasi takole: »Pridi božje kraljestvo, zgodi se božja volja tako na zemlji kot v nebesih!« Nebesa lahko spustimo na zemljo z odloki in izjavami, ki temeljijo na Božji besedi!
Torej, če smo danes v težkem položaju, lahko začnemo z usti oznanjati in z rokami to deklaracijo poudariti, kar je Bog obljubil v svoji besedi, in izkusili bomo blagoslove in preboje, ki jih želimo.
Pomembno je, da naše besede, izjave in priznanja ne temeljijo na tem, kar vidimo, slišimo ali izkusimo, ampak na tem, kar Bog pravi v svoji besedi. Božja beseda bo delovala za nas, ne glede na to, kako negativne se zdijo naše okoliščine. V Svetem pismu v (Rim 4,17) beremo: … pred Bogom, kateremu je verjel, in ki oživlja mrtve in kliče v bivanju stvari, ki jih ni. Stvari moramo razglasiti za obstoj, preden se manifestiramo. Razglašati moramo svoje čudeže in se pogovarjati z našimi gorami, dokler naše besede ne postanejo resničnost.
Nazadnje, Sveto pismo v (Heb 10,23) pravi: Oklepajmo se neomajne izpovedi upanja, ker je on, ki je dal obljubo, vreden zaupanja. Beseda »upanje« pomeni »veselo pričakovanje dobrih stvari, ki prihajajo«. Če želimo, da se zgodijo dobre stvari, potem lahko začnemo oznanjati besede upanja. Upoštevajte, da piše tudi »oklepajmo se« ali »nadaljuj«, kar pomeni, da moramo tako nadaljevati, dokler se ne pokažejo naši odgovori. Velika moč in avtoriteta se sprosti, ko z vero spoznamo Božjo besedo. Moč izjave je čudovita resnica, kajti »moč življenja in smrti sta v jeziku.«
Izjave ustvarjajo kulturo preobrazbe:
(Jak 3,2) pravi, da če lahko brzdamo svoje besede, lahko brzdamo vse svoje telo. V tem verzu poudarja, da bo tisto, kar verjamemo in govorimo iz srca, usmerjalo naše življenje, kot krmilo krmari veliko ladjo. To lahko vidimo v življenju Gideona, mladega fanta, ki v očeh sveta ni imel ničesar ponuditi. Gospodov angel je obiskal Gideona in mu naročilo, naj reši Izrael pred Mideanci. Prva stvar, ki jo angel reče Gideonu, je: »Gospod je s teboj, močni junak!« (Sod 6,12)
Še preden je Gideon okusil sad zmage, ga je Bog imenoval za pogumnega bojevnika! Gideonov prvi odgovor pa je bil neveren. Prihodnost naroda je bila ujeta v argumente Gideonovega uma. Preden je Gideon stopil v svojo usodo, je moral verjeti v svojo pravo identiteto. To je sčasoma vodilo do mogočne rešitve Izraelcev iz situacije, ki se je zdela nemogoča. Kjerkoli ste na svoji poti učenja, vas Gospod imenuje hrabrega bojevnika, za področje ki vam kaže, da ga morate osvojiti. Naj vam bo v vseh okoliščinah podeljena milost, da verjamete resnici in govorite z življenjsko avtoriteto, ki spreminja ozračje.
Slavilni gib DEKLARACIJA:
Odloki so privilegiji kraljev! Ko kralj nekaj določi, postane zakon države. Ko torej mi kot kralji in duhovniki sedimo v nebeških krajih, lahko izdamo določbe po Božji besedi in volji. Ko to storimo, se v duhovnem svetu vzpostavi zakon in to, kar določimo, se uresniči. Odlok je tako tudi uradni ukaz, ki ga izda vladar naroda, npr., kralj. Ker ima nekoga, ki je izdal odlok, pravno pooblastilo, se lahko izvrši, kar koli odloči.
Gib deklaracije izvedemo tako, da udarimo s pestjo ob roko (glej posnetek).
Gib deklaracija - prikaz
Spomni nas lahko na pečat, ki so ga pisarji dajali na pismo (slika 1), preden so tako pomembno pismo poslali uradnikom ali kralju (slika 2).
Slika 1
Slika 2
Se spomnite TAQA udarca kot da bi dajal ritem. Tak zvok se je slišal, ko se je Bog odločil, da iz ljubezni do nas, daruje svojega sina na križ, da bi nas preko krvi Jezusa Kristusa osvobodil naših grehov in prekletstev. Tako lahko zdaj razglašamo besedo življenja, ki jo najdemo v Svetem pismu nad nami, nad našim življenjem, nad našim zdravjem, financami, nad drugimi osebami. To delamo v veri in vodeni po Svetem Duhu, da zlomimo sile zla, ki na nas pritiskajo.
Slika 3
Besede deklaracije imajo tudi moč, da nas odrinejo od naših problemov in težav, s katerimi se spopadamo. Podobno kot orel, ki ga vetrovi ali sila gravitacije sili proti tlom, on pa se temu upre, ker želi leteti naprej (slika 4). V Svetem pismu beremo (Ef 10,10-17): Sicer pa zajemajte moč v Gospodu in sili njegove moči. Nadenite si celotno Božjo bojno opremo, da se boste mogli upirati hudičevim zvijačam. Kajti naš boj se ne bije proti krvi in mesu, ampak proti vladarstvu, proti oblastim, proti svetovnim gospodovalcem te mračnosti, proti zlohotnim duhovnim silam v nebeških področjih. Zato sezite po vsej Božji bojni opremi, tako da se boste mogli ob hudem dnevu upreti, vse premagati in obstati. Stojte torej prepasani okoli ledij z resnico, oblečeni v oklep pravičnosti in z nogami, obuti v pripravljenost za oznanjevanje evangelija miru. Predvsem pa vzemite ščit vere; z njim boste mogli pogasiti vse ognjene puščice hudega. Vzemite tudi čelado odrešenja in meč Duha, kar je Božja beseda.
Vse to pa naredimo odločno (slika 5), z odločitvijo dovolj imam, da hudič uničuje stvari v mojem življenju. To naredimo tako odločno, in s toliko močno vero, kot da bi udarili s pestjo ob mizo. V Svetem pismu (Jak 4,7) beremo: Podvrzite se torej Bogu, hudiču pa se uprite in bo od vas pobegnil.
Slika 5
Comments
Post a Comment