V slavljenju je Božja moč
»Hvala Bόgu, ki nas v Kristusu kar naprej venča z zmagoslavjem in ki po nas razširja po vseh krajih blag vonj njegovega spoznanja.« (2Kor 2,14) Vedno bomo iz vsake preizkušnje ali na koncu vsake poti bili zmagovalci, če bomo le verjeli božji besedi in Boga slavili. Morda se nam vedno ne ljubi slaviti Boga, vendar ne bi smeli čakati s slavljenjem, vse do takrat dokler nam ne zapaše. Bog je vedno vreden našega slavljenja. Zato Sveto pismo govori o slavljenju, kot o žrtvi, ki jo darujemo Bogu. V (Heb 13,15) beremo: »Po njem torej Bogu neprenehoma prinašajmo hvalno žrtev, namreč sad ustnic, ki slavijo njegovo ime.« Ko nam življenjske preizkušnje in stiske poskušajo vsiliti malodušje, lahko začnemo v veri izgovarjati: »Po njegovih ranah smo bili ozdravljeni.« (1Pt 2,24b), »Moj Bog, bogat, kakor je, bo po svojem bogastvu v veličastvu potešil vse naše potrebe v Kristusu Jezusu.« (Flp 4,19) »Hvala ti, Gospod. Moje potrebe so izpolnjene in po tebi je moje ozdravljenje. Aleluja!« To pomeni, daro...